بررسی تخصصی و انجام پروژه های دانشجویی و دانشگاهی رشته مهندسی صنایع

اداره صحیح و اصولی واحدهای صنعتی و خدماتی نیازمند استفاده از اصول علمی است . این رشته به قولی آچار فرانسه رشته­ های دیگر مهندسی است . برای انجام یک کار بهتر در هر جایی از جمله خانه،ادراه یا یک واحد صنعتی و حتی یک بیمارستان اگر بخواهیم کارها بهتر انجام شود به یک مهندس صنایع نیاز داریم.دانشجویان این رشته که پیوندی از تمام رشته­ های مهندسی است برای اداره یک مجموعه از مهندسان رشته های مختلف که در جایی مشغول به کار هستند آموزش می­ بینند . امکان دارد طراحان یک واحد صنعتی وقتی مشغول طراحی می­شوند به مسائل اقتصادی،افزایش بهره­وری و سایر مسائل توجه کافی نداشته باشند اما یک مهندس صنایع هنگام برنامه ریزی برای اداره کارخانه­ای که دارای کارگران زیاد و ماشین آلات بسیار است به تمام این مسائل توجه می­کند.هدف این رشته پیش بینی ، تشخیص و ارزیابی نظام­ های صنعتی برای رسیدن به بهترین و موثرترین هدف است . در وحله اول وظیفه یک مهندس صنایع نظارت و ایجاد هماهمنگی بین اجزای مختلف است به طوری که آن واحد به سمت بیشترین بازه میل پیدا کند.گرایش­های ایمنی صنعتی،تحلیل سیستم­ها،تکنولوژی صنعتی و تولید صنعتی ، گرایش­ های این رشته است که دانشجویان در آن­ها مشغول به تحصیل هستند و برای هر بخش از آن نیاز به ارائه انجام پروژه های دانشجویی رشته مهندسی صنایع در تمام گرایش ها دارند می پردازیم :

انجام پروژه های گرایش تحلیل سیستم­ ها

دانشجویان در این گرایش از قدرت نرم افزارها برای کنترل و مدیریت بهینه محیط های صنعتی و نظارت بر آن­ها استفاده می­کنند. دانشجویان این گرایش مسائل موجود در محیط صنعتی را به صورت یک مدل ریاضی مطرح می­کنند و به وسیله کامپیوتر و نرم افزارهای موجود این رشته و با استفاده از نتایج استخراج شده از این مدل­ها سعی در بهینه کردن آن دارند.در این گرایش در انتهای هر برنامه یک تحلیل صورت میگیرد که آیا خروجی مسئله در این مرحله مورد ایده آل ما هست یا خیر .

انجام پروژه های دانشجوی گرایش تکنولوژی صنعتی

این گرایش با ابزارآلات موجود در محیط­های صنعتی سروکار دارد و دانشجویان این گرایش مهارت­های فنی لازم برای استفاده بهینه از آن­ها را کسب می­کنند و این دانشجویان با توجه به پیش­زمینه گفته شده باید علاقه­ مندی لازم برای کار با ابزارآلات صنعتی را داشته باشند .

انجام پروژه های دانشگاهی گرایش تولید صنعتی

مهندسین مشغول به تحصیل در این گرایش روش­ های تولید مورد استفاده در محیط­های صنعتی را فراگرفته و سعی در معرفی روش­های کارآمدتر و مقرون به صرفه­تر برای تولید دارند .

گرایش ایمنی صنعتی

مهمترین صحبتی که در محیط­ های صنعتی مطرح است صحبت از حفظ جان نیروهای انسانی است . در کارخانجات ، جدیت این بحث را با شعار “اول ایمنی بعد کار” می­شناسیم.مهندسان این گرایش به دنبال کاهش خطرات موجود در کارخانجات و حفظ سلامت افراد هستند.از این رو خطرات احتمالی را بررسی کرده و سعی در کاهش آن­ها دارند .

انجام پروژه های دانشجویی رشته مهندسی صنایع

انجام پروژه های دانشجویی رشته مهندسی صنایع